QIGONG YANGSHENGFA, ročný študijný program 2014/2015 „Učenie princípu metódy pestovania života“

Tento kurz už nie je aktuálny.

Pozrite si ďalšie štúdia v kategóriach

Profil absolventa

Pre našich členov a záujemcov ponúkame už v poradí tretí študijný program zameraný na cvičenie Quigong YANGSHENGFA, osem kusov brokátov, liu zi jue a taoistické meditácie. Skupina 15 študentov sa stretne behom jedného roku 6 krát na trojdňových seminároch. Semináre vedie lektor Michal Ďuro ktorý sa viac ako desať rokov venuje quigongu a taoistickým meditáciám. Cieľom tohto druhu štúdia je dosiahnutie osobného rozvoja. Cvičení qigong je v Číně po staletí součástí většiny směrů a škol zaměřených na kultivaci těla a ducha. V čínské medicíně má nezastupitelné místo mezi dalšími disciplínami. Způsobů cvičení qigongu jsou stovky a pro laika je těžké se v této směsici různých cviků vyznat. Každý učitel dbá na různé poučky, které si často jakoby odporují. Dále jsou cviky často popisovány abstraktními pojmy čínské filosofie či medicíny. To často cvičení qigongu zahaluje tajemstvím a občas to může komplikovat jeho pochopení v jeho přirozené jednoduchosti. Cvičení qigong je, tak jak ho vnímáme v naší škole, cestou, kde skrze procvičování určitých souborů cviků poznáváme vnitřní tělesné a duševní procesy. Proto, více než učení se cvikům, je dbáno na procvičování a poznávání sebe sama skrze cviky. Je zde důraz na osobní prožitek a zkušenost nabytou prostřednictvím cvičení. To rozšiřuje kapacitu cvičence jak tělesnou tak duševní a mimo jiné mu umožňuje vidět rozpoznané vnitřní procesy v okolním světě. Proto je cvičení doporučováno všem terapeutům, praktikům ať už masáží či akupunktury či jiných léčebných disciplín. „Poznáním svých vnitřních procesů rozumím tvým“. To co nejsme schopni rozlišit u sebe nevidíme ani u druhých a nejsme jim schopni pomoci. Primárně je cvičení qigong určeno k pomoci sobě, zkvalitnit svůj život a následně pomáhat druhým. Na základě našich zkušeností jsme připravili studijní program studia qigongu, který si klade několik cílů.

Hlavní cíl studijního cyklu:

učení principu yangshengfa (metoda pěstování života)

Dílčí cíle: Sebepoznání studenta qigongu skrze vědomý pohyb. Procvičení a prohloubení si znalosti taoistických meditačních technik. Zvýšení si vědomí vlastní qi a vlastních schopností jak tělesných, energetických, tak mentálních. Osvojení si různých druhů qigongových cviků a pochopení jejich principů. Rozpoznání, které cviky co ovlivňují a pro koho jsou které cviky vhodné.

Přínos cvičení pro zdraví: zlepšuje prokrvení organismu a podporuje metabolismus zvyšuje kapacitu plic, celkově uvolňuje hrudník preventivně působí na zvýšení imunity a obranyschopnosti vůči nemocem uvolňuje klouby, šlachy, svaly – zpružňuje tělo odbourává stres, psychickou i fyzickou únavu

Organizácia štúdia

Termíny prednášok:

 • 1. Seminár 10. – 12. októbra 2014
 • 2. Seminár 21. – 23. novembra 2014
 • 3. Seminár 12. – 14. decembra 2014
 • 4. seminár 06. – 08. februára 2015
 • 5. Seminár 20. – 23. marca 2015
 • 6. Seminár 22. – 24. mája 2015

Co je potřeba ke cvičení: pro cvičení je vhodné lehké, volné, bavlněné oblečení – lépe s dlouhými rukávy možno cvičit bez obuvy (v místnosti je koberec) či v teniskách s velmi tenkou podrážkou přineste si i pomůcky na psaní a poznámky

Ďalšie informácie

Štandardná dĺžka štúdia
od októbra do mája
Interval štúdia
otvára sa raz ročne
Ďalšie informácie

Záujemci môžu ročný program zaplatiť vcelku, alebo v dvoch splátkach.

Platba:

 • do 31.08.2014 v celku 700 Eur
 • do 10.10.2014 v celku 737 Eur

Platba rozdelená na dve splátky:

 • Skoršia platba (722 Eur):
  • do 31.08.2014 I. časť platby 361 Eur
  • do 30.11.2014 II. časť platby 361 Eur
 • Neskoršia platba (760 Eur):
  • do 10.10.2014 I. časť platby 380 Eur
  • do 30.11.2014 II. časť platby 380 Eur
Cena (neplatca DPH)
700 €
Poznámka k cene
pri úhrade do 31.8.2014

Kontaktné údaje

Www stránka aktivity
sinbios.sk

(Tu nájdete viac informácií o tejto aktivite)

Kontakt
Danka Jellinková
mobil: 0907/726 238
e-mail: info@sinbios.sk

(prosím uveďte www.education.sk ako zdroj informácií)

Miesto štúdia

Praha, Praha, Česko

Zobraziť ďalšie štúdiá

Detail organizátora

Organizátor

Sinbios, Sinobiologická spoločnosť na Slovensku

Sídlo Palackého č. 6, 81102, Bratislava, Slovensko
Kontakt na spoločnosť Telefón: 0907/726 238
E-mail: info@sinbios.sk

(prosím uveďte www.education.sk ako zdroj informácií)

Web

Popis činnosti

SINBIOS, Sinobiologická spoločnosť na Slovensku. Doveľte nám , aby sme sa Vám predstavili. Sinobiologická spoločnosť so sídlom v Bratislave vznikla ako dcérska spoločnosť Československej SinoBiologickej® spoločnosti so sídlom v Prahe ktorej súčasťou je aj I. škola Tradičnej čínskej medicíny. Cieľom spoločností je šírenie poznatkov a myšlienok čínskej medicíny ku prevencii chorôb, utužovania zdravia a zvyšovania duchovných hodnôt ľudského života. Prínosom Sinbiosu je umožniť slovenským členom a študentom využívať praktické skúsenosti našich a zahraničných odborníkov v oblasti Tradičnej čínskej medicíny ako aj umožnenie študujúcim v Prahe, platiť poplatky za školné ako aj odborné semináre vo výhodnom platobnom pomere. Aktuálne realizujeme ako študijný smer 4. ročné diaľkové štúdium akupunktúry a 3. ročné štúdium TUINA masáží, s odbornými seminármi čínskej Fytoterapie , ale aj ročné štúdium čínskych cvičení Quigong Yangshengfa ako aj mnohé ďalšie odborné semináre. Spolupracujeme s čínskymi Univerzitami Guangming, Tianjinskou Univerzitou a francúzskym inštitútom Chuzhen pre šírenie myšlienok Tcm v Európe. Štúdium sa ukončuje záverečnou skúškou a absolvent našej školy obdrží diplom z Čínskej Univerzity. Aktuálne v Prahe prebieha štúdium akupunktúry v dvoch ročníkových moduloch a v školskom roku 2014/15 otvoríme pre našich záujemcov ďalší modul štúdia akupunktúry.

Referencie (naši top klienti)

 • Čestný členovia Sinbiosu sú MUDr. Teodor Rosinský, Mgr. Vladimír Ando, MUDr. Vladimír Balogh
 • Odborným garantom, školy je MUDr. Alena Ondrejkovičová PhD.

Objednávka online

Začiatok správy

Dobrý deň,
na stránkach "studia.education.sk" som našiel Vašu aktivitu "QIGONG YANGSHENGFA, ročný študijný program 2014/2015 „Učenie princípu metódy pestovania života“", ktorá sa zobrazí na linke:
https://www.studia.sk/d-105723/qigong-yangshengfa-rocny-studijny-program-2014-2015-ucenie-principu-metody-pestovania-zivota-studium-praha

Prosím kontaktujte ma čo najskôr, či je možné prihlásiť sa na túto aktivitu s nasledovnými údajmi:

Údaje:

Vyžiadanie informácií

Začiatok správy

Dobrý deň,
na stránke studia.education.sk som našiel QIGONG YANGSHENGFA, ročný študijný program 2014/2015 „Učenie princípu metódy pestovania života“ "https://www.studia.sk/d-105723/qigong-yangshengfa-rocny-studijny-program-2014-2015-ucenie-principu-metody-pestovania-zivota-studium-praha". Prosím o odpoveď na nasledujúcu otázku:

 

Štúdia, ktoré by Vás mohli zaujímať

1. Aplikovaná chémia

Fakulta prírodných vied Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave
Trnava

denné, magisterské

denné, magisterské

top

2. Biotechnológie

Fakulta prírodných vied Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave
Trnava

denné, bakalárske

denné, bakalárske

top

3. Aplikovaná biológia

Fakulta prírodných vied Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave
Trnava

denné, bakalárske

denné, bakalárske

top

4. Aplikovaná biológia

Fakulta prírodných vied Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave
Trnava

denné, magisterské

denné, magisterské

top